Відварені макаронні вироби є джерелом крохмалю, який після розщеплення у шлунку утворює глюкозу. Чим більше в тісті для макаронів міститься рафінованого пшеничного борошна, тим більше глюкози надходить у кров після їх вживання. Як наслідок, виникають різкі коливання рівня цукру в крові.
Ризик та переваги вживання макаронів
Охолодження макаронів викликає зміну їхнього крохмалю, який стає резистентним. За його засвоєння глюкоза вивільняється не так активно. В результаті крохмаль з охолоджених макаронів не викликає коливань цукру в крові, подібних до тих, що виникають після свіжозвареного продукту.
Якщо ми дістали з холодильника охолоджені макарони і з'їли їх, у цьому випадку крохмаль набуває певної резистентності, тобто наші ферменти не здатні до кінця його розщепити і перетворити на глюкозу.
Страви з тіста не слід довго зберігати в холодильнику. Якщо термін їхнього зберігання перевищує три дні, це серйозно підвищує ризик отруєння, оскільки тісто є гарним живильним середовищем для патогенних бактерій.
Мінусом макаронів є їхня досить висока калорійність. З урахуванням того, що макаронні вироби часто вживають разом із жирним м'ясом, сиром або соусом, страва з них може виявитися справжньою «калорійною бомбою». Любителям макаронів слід використовувати не тільки якісний продукт, але правильні додаткові інгредієнти – макарони найкраще їсти з овочами та зеленню.
Найкориснішими будуть недоварені макарони (альденте) — трохи жорсткі. Вони зберігають більше поживних речовин, у тому числі вітаміни В та Е, калій, кальцій, магній, фосфор, цинк та мідь.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чи можна гуляти дитині з температурою?
Як полегшити коліки в новонародженого?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою