Коли в людини діагностували онкологію, то доволі часто їй доводиться робити променеву терапію, котру в народі ще називають "хімія".
І за такого розвитку подій організм дуже ослаблений, тож йому потрібно допомогти правильним харчуванням.
Основу раціону необхідно складати з вуглеводних продуктів, таких як овочі, фрукти, цільнозернові, бобові та соєві. Рекомендується готувати їх на пару в протертому вигляді (пюре, пудинги, запіканки з додаванням рослинних олій, багатих на ненасичені жирні кислоти). Можна використати лляну олію (вона найбільш насичена омега-3 жирними кислотами). І взагалі раціон для таких пацієнтів має включати підвищений вміст здорових вуглеводів та рослинних жирів.
Для покращення роботи імунної системи життєво необхідний білок. Одержувати його треба з рослинної їжі (бобові, пісні сорти м'яса, птиця, риба, молоко, яйця, сир, сир). Потреба білку зростає на 30 %. Слід наголосити, що продукти повинні бути приготовані на пару, в протертому, запеченому вигляді. Жодного смаження та грилю! Табу - сосиски, ковбаси, копченості, маринади та соління.
Важливою складовою раціону пацієнтів, які перенесли променеву терапію, є їжа, багата на вітаміни і мінерали (знову повертаємося до фруктів і овочів). Якщо є проблеми із ковтанням, можна готувати фруктові та овочеві соки. Це корисно для підтримки водно-електролітного балансу, а також нормального діурезу. Вживання таблетованих вітамінно-мінеральних комплексів необхідно узгодити з лікарем.
Їжа має бути кімнатної температури. Напої можна пити через соломинку. Потрібно використати поживні соуси, неміцні бульйони. Смоктання шматочків льоду або полоскання підсоленою водою допоможе зняти симптоми подразнення слизової оболонки рота та горла. Харчування необхідно рівномірно розподілити за прийомами протягом дня. Що частіше, то краще.
Звісно, це все непросто, але так організм отримає силу для боротьби з хворобою.