Чай можна любити або ні, але точно не варто відкидати його позитивний вплив на все тіло людини.
чай
Завдяки наявності у складі чаю антиоксидантів (вітаміни А, Е, С), а також флавоноїдів, вживання чаю знижує кількість активних молекул кисню в організмі, тим самим сприяючи збереженню молодості та запобігаючи появі хронічних хвороб.
Як виявилося, низькою кількістю залежних від алкоголю людей Китай і Японія зобов'язані все тому ж чаю, що має властивість вбивати потяг до алкоголю. Для цього заварюють чай у співвідношенні 1 чайна ложка на 1 склянку води. До того ж після випивання напою листки з'їдають.
Завдяки тому, що чай перешкоджає зростанню та розвитку такої бактерії, як Streptococcuss mutants, що розкладає цукор у ротовій порожнині, опосередкованим чином напій є ефективним засобом у запобіганні розвитку карієсу. Крім того, фтор, яким такий багатий чай, сприяє зміцненню зубної емалі.
Кахетини, що входять до складу чаю, мають властивість придушення вірусних інфекцій (у тому числі грипу, поліомієліту і герпесу). А такий унікальний кахетин, як ECGg, має ще й властивість зміцнення імунітету шляхом посилення регенерації лімфоцитів типу Т і В, які якраз і покликані боротися з інфекціями.
Японськими вченими було встановлено, що систематичне вживання чаю жінками до вагітності сприяло народженню міцніших дітей.
Зняти набряки з очей допоможуть компреси з охолоджених чайних пакетиків. А додаючи чай у воду при ополіскуванні волосся після миття можна зробити його більш м'яким і блискучим.
Чай є чудовим антисептиком місцевої дії. На шкіру він має стягуючу та дезінфікуючу дію. Тому якщо ви не любите чай, то прийшов час змінювати звички.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Поради батькам, як навчити дитину захищати себе від булінгу
7 ознак, що дитина не висипається
Салат з крабовими паличками, сиром і помідорами
Класичний чізкейк з мандаринами: зможе приготувати кожен