Чимало людей на планеті не задоволені власною вагою. Є серед них і ті, хто вважає себе надто сухоребрим і хоче набрати вагу.
Ідеальною пропорцією для набору ваги буде 15% білків, 30% жирів, 55% вуглеводів. Важливо пам'ятати, що потрібно до раціону включати складні вуглеводи, такі як цільнозернові крупи, зварені до стану «аль денте» та овочі. Від простих вуглеводів (цукерки, картопля, макарони з вищих сортів пшениці) зростатиме жир, але не м'язи.
Вуглеводи у продуктах: бобові, крупи, овочі, горіхи, ягоди, зелень, фрукти.
Жири у продуктах: вершкове масло, жирні сорти риби, жовток яйця, сало, оселедець, печінка тріски, оливки, олія, горіхи, авокадо.
Хоч би як банально звучало, але дефіцит ваги виникає через дефіцит білка. Білки це конструктор для наших м'язів. Ми з вами розрахували приблизно відсоток білка, але в залежності від активності він може змінюватися, і тоді частка інших макронутрієнтів (жирів та вуглеводів) теж змінюється. Якщо ви не тренуєтеся і просто вирішили набрати вагу за допомогою харчування, то вам достатньо 1 гр/кг ваги. Якщо ви вибрали наростити масу тіла за допомогою харчування та фізичних навантажень, частка білків зростає від 1 до 2,5 гр\кг ваги. Обов'язково варто перевірити, коли зробите розрахунки білка.
Рослинні білки: рослинні протеїни, соя, сочевиця, горох, маш, квасоля, горіхи, шпинат, брокколі.
Тварини білки: сири, ікра, печінка, риба, біле та червоне м'ясо, яйця, субпродукти.
Коли до харчування підійти з розумом, то й ефекту бажаного можна досягнути.