Всі батьки стикаються з цим питанням, адже тут "і хочеться, і колеться".
солодощі
Ми всі народжуємося з вродженою пристрастю до солодкого. Дитині потрібна енергія для зростання та розвитку, і вона бере її саме з вуглеводів. Солодке діти люблять не дарма: швидкі вуглеводи в розумній кількості їм просто необхідні, інакше не буде сил, ні на навчання, ні на заняття спортом, ні навіть на активні ігри.
Якщо дитина не має особливих протипоказань і надлишку маси тіла, не варто повністю виключати кондитерські вироби. Тільки не додавайте цукор у каші, ягоди та фрукти, що мають природну природну солодкавість, і не привчайте дитину до підсолодженої їжі чи пиття.
Молодші школярі можуть з'їдати в день до 10-15 гр. солодощів: це приблизно відповідає двом невеликим печивам або мармеладкам, вафельці, зефірку або пастилі. Можна і якісний шоколад (краще молочний, щоб нервова система не перезбуджувалася через надлишок кофеїну в гіркому шоколаді). Для старших школярів норма трохи більша.
Крім того, у житті дитини є періоди, коли у неї виникає посилена потреба в солодкому – стрибок росту, велика фізична чи розумова активність, гормональний вибух. У будь-якому випадку краще віддавати перевагу якісним продуктам – пастилі, зефіру, мармеладу з натуральними добавками фруктів та соків, цукатам із фруктів. Замість нектарів вибирайте натуральні соки (норма дошкільника – до 150 мл на добу, школяра – 150-200 мл).
І, звісно, рівень цукру в крові дитини потрібно постійно тримати на контролі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому мамам хлопчиків дуже пощастило?
Чи можна гуляти дитині з температурою?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою