Не секрет, що людям поважного віку більше потрібна допомога та підтримка. А як їм краще харчуватися.
старенькі їдять
Правила харчування похилого віку відрізняються від традиційного уявлення про здорове харчування.
1. Не відмовляємось від солі
Доведено, що зниження споживання кухонної солі дозволить знизити рівень артеріального систолічного тиску як мінімум на 8 мм рт. ст. Проте низьке споживання солі має бути стратегією харчування з дитинства. Просто відібрати сіль у людини похилого віку – це приректи її на прогресування застійної серцевої недостатності, підвищення ризику гіпонатріємії (зниження рівня натрію в плазмі крові, що може призвести до запаморочення, блювоти та головного болю), погіршення функцій нирок тощо.
2. Вживаємо достатню кількість білка
Структура організму із віком змінюється: жирової маси стає більше, м'язової – менше. Тому необхідно щодня вживати їжу, багату на білок – «будівельний матеріал» для відновлення тканин, синтезу клітин та обміну речовин. Правильне харчування, багате на білок, без переїдання – це зниження ризику смерті від цукрового діабету та раку.
3. Не худнемо
Невелика надмірна маса тіла для людини похилого віку – це не проблема, а захист від різних небажаних факторів. Було проведено 31 дослідження з оцінкою асоціації надмірної ваги та ризику смерті, 27 з них (87,1%) показали, що індекс маси тіла 28-35 кг/м² є захисним фактором для людей похилого віку, тоді як норма для молодого та середнього віку - Індекс маси тіла від 18 до 25 кг/м². Надмірна вага у літньому віці асоціюється зі зниженням ризику смерті.
Важливо дотримуватися цих порад, адже вони допомагають людям прожити довше.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Поради батькам, як навчити дитину захищати себе від булінгу
7 ознак, що дитина не висипається
Салат з крабовими паличками, сиром і помідорами
Класичний чізкейк з мандаринами: зможе приготувати кожен