Якщо ви хочете мати правильний баланс корисних бактерій у кишківнику, то варто налягати на ці продукти.
мікрофлора кишківника
Запорукою раціонального травлення є здоровий мікробіом кишечника. Про те, як підібрати харчування, яке стимулювало б різноманітність кишкової мікробіоти і допомагало бути здоровими, ми й поговоримо. Кишкова мікробіота - це не тільки корисні бактерії, але і віруси, найпростіші, гриби та археї, що відповідають за травну, бар'єрну та імунну системи, а також впливають на обмін речовин.
Позитивно впливаючи на свою кишкову мікробіоту за допомогою здорового харчування, краще відчувати своє тіло і піклуватися про нього. При переході на здорове харчування гарним рішенням буде збільшення у вашому раціоні кількості овочів, фруктів, ягід, а також бобових. Найбільш корисними є такі продукти як: малина, чорниця, зелений горошок, яблука, банани та багато інших.
Всі ці продукти багаті на клітковину, яка буває розчинною і нерозчинною. Розчинна клітковина, поглинаючи воду, утворює гель, який є їжею для корисних бактерій в кишківнику. Нерозчинна клітковина рухається через весь шлунково-кишковий тракт практично недоторканою, допомагає прискорити проходження ним їжі і сприяє регулярному очищенню кишківника. Обидва види клітковини дуже важливі та корисні для кишкової мікрофлори.
А ви готові піклуватися про власний кишківник?
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
3 грубі помилки, які руйнують авторитет мами в очах дитини