Звісно, це не наркотик чи алкоголь, але залежність від кави теж може розвиватися.
кава
Головним негативним ефектом, який приписують каві, є виникнення залежності при її частому вживанні. Варто зазначити, що фізична залежність при частому споживанні кави може розвинутися. Це виявляється у появі сонливості, головного болю, розсіяності, загальмованості, нудоти та дратівливості при відмові від напою.
Однак до категорії наркотичних речовин каву відносити некоректно, тому що для цього потрібна наявність одночасно ще й психологічної залежності у поєднанні зі звиканням (збільшення дози для досягнення бажаного ефекту).
Для мінімізації негативних ефектів при скасуванні кави відучувати себе потрібно поступово, тоді процес відмови пройде з найменшими проблемами.
Слід знати і про те, що до складу кави входить бензопірен – поліциклічний ароматичний вуглевод, що має виражену канцерогенну та мутагенну дію, а також здатність накопичуватися в організмі. Зазначено, що його вміст у каві збільшується прямо пропорційно до ступеня його обсмажування. Тому щоб мінімізувати кількість даної речовини, варто віддати перевагу каві з найменшим ступенем обсмажування.
А скільки чашок кави ви випиваєте щодня?
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Шкідливі гігієнічні звички, до яких ми привчаємо дітей
Чому діти не сплять ночами?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою