Особливу роль у такій захисній функції організму відіграє білок.
білкова їжа
Поєднання в раціоні продуктів рослинного та тваринного походження для зміцнення імунітету може розцінюватися як біологічно повноцінне через взаємне збагачення одних білків амінокислотами інших. При цьому добова потреба в білку повинна заповнювати як загальну витрату білка, так і потребу незамінних амінокислот. Розбалансування амінокислотного складу може призвести до порушення азотистого балансу (кількість споживаних білків має бути адекватна продуктам їх розпаду, які виділяються з організму), що у свою чергу веде до послаблення імунного захисту.
Більш того, позитивний азотистий баланс (перевищення споживання білкових продуктів над втратами) необхідно забезпечити в періоди інтенсивного росту та розвитку (у дитячому та підлітковому віці), підвищених навантажень на органи та системи (вагітність, лактація), під час хвороби та відновлення.
Таким чином поряд зі звичною їжею, багатою на білок (м'ясо, птиця, молоко), більш ніж виправдано включення до раціону кисломолочних напоїв, які містять до 30 г білка на 250 мл продукту, збагачені лактобактеріями, вітамінами D і В6.
В основі напоїв сироваткові білки, які мають оптимальний амінокислотний склад і засвоюються практично повністю. За відсутності апетиту, утрудненому ковтанні вони, власне, можуть бути основним джерелом білка, необхідного організму для підвищення імунних сил.
Дотримуючись принципів превентивної медицини, щоденне (а не тільки в період хвороби) включення до раціону високобілкових продуктів може бути засобом забезпечення ефективної роботи імунної системи та підвищення резервних та адаптивних можливостей організму перед впливом патогенів та зовнішніх негативних факторів.
А ви любите білкову їжу?
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому мамам хлопчиків дуже пощастило?
Чи можна гуляти дитині з температурою?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою