Операція з видалення апендициту не є складною, але після неї потрібне відповідне харчування для реабілітації.
апендицит
Щоб процес відновлення пройшов максимально швидко і комфортно, пацієнту необхідно дотримуватись наступних правил дієти після апендициту:
1. Режим харчування. Приймати їжу потрібно дрібно. Такий режим дозволяє не перевантажувати органи травлення та уникнути розходження швів у місці проведення операції.
2. Ступінчастість. Розширення меню має відбуватися поступово.
3. Обробка товарів. Пацієнтам можна вживати тільки варену або приготовлену на пару їжу. У перші три доби їжа має бути протертою або напіврідкою. Потім можна починати поступово вводити твердіші продукти (пюре, омлети, м'ясні котлети, суфле).
4. Температурний режим. Їжа не повинна бути занадто гарячою або холодною, тому що це може спричинити спазм 12-палої кишки або шлунка, що негативно позначиться на загоєнні швів.
5. Питний режим. На день необхідно випивати до двох літрів рідини. Це сприяє швидкому виведенню з організму токсинів, знижує інтоксикацію, покращує обмінні процеси, відновлює об'єм крові. Якщо у пацієнта розвивається запалення, обсяг споживаної рідини доводять до трьох літрів. Це дозволяє зменшити інтоксикацію, знизити температуру, а також відновити запаси вологи, які пацієнт втрачає через підвищений потовиділення.
6. Заборона вживання алкоголю. Етиловий спирт руйнує антибіотики, а також уповільнює процеси регенерації в організмі, тому його застосування після операції заборонено.
7. Споживання солі. Необхідно обмежити споживання цього продукту, оскільки надлишок солі порушує потік крові, викликає її згущення, що затримує продукти розпаду в організмі та уповільнює процеси регенерації.
Головне - до всього підходити з розумом.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому мамам хлопчиків дуже пощастило?
Чи можна гуляти дитині з температурою?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою