Якщо ви не п'єте зелений чай, то саме час змінити своє ставлення до нього.
Як відомо, зелений чай тисячі років п'ють мешканці азійських країн. Статистика ж має у своєму розпорядженні відомості, що в Китаї та Японії, наприклад, відсоток захворюваності населення на серцево-судинні захворювання, рак стравоходу та сечового міхура значно менший, ніж в інших країнах. Вважається, що така ситуація склалася багато в чому завдяки регулярному вживанню жителями цих країн зеленого чаю, що має антиоксидантні властивості та містить високу кількість поліфенольних сполук. Але на цьому унікальні властивості зеленого чаю не закінчуються.
Поліфеноли зеленого чаю виявилися справді чарівними. Вони сприяють прискоренню метаболізму, а отже – схуднення та підтримці нормальної ваги. Зелений чай у діабетиків нормалізує рівень цукру у крові після їжі. Він не дає утворюватися тромбам у судинах, оскільки має антикоагулянтні властивості.
Поліфеноли зеленого чаю змінюють на нашу користь співвідношення "хорошого" і "поганого" холестерину в організмі, а також відновлюють нейронні зв'язки, не даючи розвиватися хвороби Альцгеймера. Амінокислота L-тіанін, що міститься в листі зеленого чаю, покращує мозкову діяльність, може позбавити від депресії, нервової напруги та дисфорії. Катехіни зеленого чаю забезпечують антибактеріальні, антисептичні та сечогінні властивості цього напою, знижують ризик виникнення глаукоми та інших хвороб очей.
Також зелений чай нормалізує стан шкіри, допомагає боротися з її старінням та появою зморшок, тому що бета-каротину в ньому більше, ніж у моркві, а вітаміну Е більше, ніж у шпинаті. А ще зелений чай зміцнює зубну емаль, але тут важливо дотриматись міри: якщо ви дбаєте про зуби, вибирайте дорожчі сорти чаю, тому що в дешевому зеленому чаї фтору значно більше норми.
То як, захотілося чашечку чаю?