Якщо у вас підвищений тиск, то до харчування треба ставития вкрай обережно.
фрукти та овочі
Страви для гіпертоніків повинні бути низькокалорійними та насиченими клітковиною. У цьому плані будь-які овочі підходять ідеально. Їхня добова норма в середньому повинна становити 300–350 г. Різні фрукти та ягоди з помірним вмістом цукру також можна включати до раціону. Дуже важливо стежити за кількістю споживаної рідини. Щоденний об'єм не повинен перевищувати 1,5 літрів, включаючи супи та напої. При цьому алкоголь найсуворіше забороняється. Виняток, мабуть, становить сухе червоне вино, трохи більше 150 мл щодня. А ось зелений чай для гіпертоніків показаний у будь-яких кількостях. Завдяки флавоноїдам він добре розкладає шкідливий холестерин, підвищує еластичність судин та благотворно впливає на артеріальний тиск.
Не менш значуще питання — що не можна їсти гіпертонікам. При даній хворобі з раціону виключаються будь-які жирні продукти, а також страви, приготовані з вершкового масла або маргарину. Першим номером у чорному списку йдуть свинина та баранина. Різні субпродукти, особливо печінка, нирки та мозок, йдуть за ними. Якщо ви готуєте дієтичне м'ясо, не варто псувати його майонезом та іншими калорійними соусами.
Серед протипоказань при гіпертонії значиться вживання копченостей, консервів, солінь та гострих приправ. Вміст солі у стравах необхідно звести до мінімуму, адже її надлишок провокує стрибки тиску. Пам'ятайте, добова норма солі не повинна перевищувати 3–5 г. Заради здоров'я доведеться забути про здобну випічку, домашнє варення, торти з олійним кремом та інші радощі ласуна.
Але чи готові гіпертоніки так харчуватися?
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому діти не сплять ночами?
Стать майбутньої дитини можна вирахувати за іменами батьків
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою