Виявляється, що білок поділяється на три великі види.
білкова їжа
Умовно можна виділити три основні види білка - м'ясний, рослинний та молочний. Однозначна відповідь на питання, який з них найкорисніший, дати непросто. Оскільки кожен по-своєму унікальний і має важливі корисні властивості.
Найбільш насиченим за складом амінокислот є тваринний білок. Але далеко не всі вони необхідні нам насправді. Доведено, що наш організм вміє самостійно відтворювати 12 амінокислот, а з їжею йому потрібно отримувати лише 8 відсутніх. Ще один важливий момент: складна розгалужена структура робить тваринний білок «найважчим», тому засвоюється він гірше за інших. Рослинні білки засвоюються набагато легше, хоча вони значно бідніші за вмістом незамінних амінокислот.
Молочні білки мають необхідний перелік амінокислот у достатній кількості. Але головною їх перевагою є простіша порівняно з м'ясними та рослинними білками структура. Завдяки чому вони засвоюються легко та в повному обсязі, не викликаючи жодного дискомфорту. На відміну від інших різновидів білків, молочні мають ще одну унікальну властивість — аліментарну специфічність. Це означає, що організм може отримувати з молочного білка амінокислоти, що заміняються, і, переробляючи їх, поповнювати запас незамінних. У такий спосіб досягається баланс амінокислот.
А ви слідкуєте за тим, скільки білка вживаєте?
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому не можна проколювати вуха дівчаткам до 14 років?
Поради батькам, як навчити дитину захищати себе від булінгу