Ми звикли думати, що чим менше цукру, тим краще. Але чи справді це так?
цукор
Вміст цукру в продуктах харчування багато в чому визначає їх корисні властивості. Зрозуміло, що без нього організм існувати неспроможний. Цукор дає нам необхідну енергію щодня. У тому числі дозволяє швидко відновлювати сили після фізичних навантажень та стимулює роботу мозку. Цукор ставить бар'єр для печінки, захищаючи її від токсинів. Нарешті він піднімає настрій і насичує організм гормонами щастя.
І все ж шкоди від цукру набагато більше. Якщо вживати його у великих кількостях постійно, найбільше постраждають серце та судини, зуби та ясна, кісткова та м'язова тканини. Печінці теж дістається не менше. Коли цукор накопичується надміру, він перестає захищати її і починає шкодити. Печінка переробляє глюкозу, що міститься в цукрі, в жир. І цей жир накопичується у самій печінці.
Все це відбувається на тлі швидкого набору ваги та супутніх проблем. Раніше запускаються процеси старіння. Шкіра висушується та покривається зморшками. Волосся стає тонким, втрачає силу і густоту. Деякі дослідження показують, що надмірне споживання цукру збільшує ризик розвитку деменції, хвороби Альцгеймера та деяких видів раку.
Найнебезпечніше - цукор викликає стійку залежність. Надалі при його нестачі виникають напади голоду і непереборне бажання перекусити, зрозуміло, чимось солоденьким. І тут починає працювати замкнуте коло, яке посилює всі перераховані вище проблеми.
А ви дуже любите цукор?
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Стать майбутньої дитини можна вирахувати за іменами батьків
Топ-3 речі з дитинства, які батькам варто зберегти на згадку своїм дітям
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою