Цей плід має як своїх завзятих шанувальників, так і практично ненависників. То чим корисна хурма?
Хурма — джерело вітаміну А (ретинолу), який необхідний для гостроти зору, а також для підтримки багатьох життєво важливих процесів у організмі. Багатий південний плід і вітамін С, який вважають одним з найважливіших природних імуностимуляторів, що посилюють вироблення інтерферонів. Саме вони першими вступають у боротьбу, коли наш організм атакують віруси. Безперечна користь аскорбінової кислоти в утворенні внутрішньоклітинного колагену, необхідного для збереження молодості та пружності шкіри.
Крім вітамінів А і С, в хурмі містяться практично всі вітаміни групи В, вітаміни Е і Н, вітамін К (філохінон), що допомагає впоратися зі стресом, знизити тривожність і дратівливість.
У складі стиглої хурми зустрічаються такі макроелементи: хлор, сірка, магній, фосфор, натрій, кальцій і, звичайно, калій, якого особливо багато. Цінний мінерал важливий для кісток, зростання м'язової маси та правильної роботи серцево-судинної системи.
Багато в екзотичній ягоді та мікроелементів: літію, заліза, алюмінію, міді, селену, цирконію, фтору. Усі вони беруть участь у біохімічних процесах і приносять користь організму. Наприклад, залізо перешкоджає розвитку анемії. Також у багатьох сортах хурми міститься велика кількість йоду. Його властивості допомагають у боротьбі із захворюваннями щитовидної залози.
А ви любите хурму?