1. Кофеїн. Всі знають про ефект кофеїну, що бадьорить. Але не всі розуміють, що ця речовина присутня не лише у каві. Вона також міститься в чаї, шоколаді та шоколадних цукерках, багатьох газованих напоях і звичайно ж у так званих енергетиках. Надмірне вживання кофеїну підвищує артеріальний тиск, частішає серцебиття, викликає труднощі із засинанням, безсоння, втому та нервозність. Тобто фактично загострює ті проблеми, які й без того хвилюють пацієнтів із поганою якістю сну. Тому варто уникати продуктів і напоїв з кофеїном мінімум за 6 годин до сну, а краще взагалі вживати їх у першій половині дня.
2. Спеції. Для перетравлення гострої їжі виробляється надмірна кількість шлункового соку. Це може призвести до печії, здуття і тяжкості в животі. Окремі дослідження демонструють, що спеції та прянощі підвищують температуру тіла і це також перешкоджає швидкому засинанню. Адже відомо, що у прохолодному приміщенні краще спиться, ніж у спекотному та задушливому.
3. Деякі овочі. Не тільки важка жирна їжа, а й багаті на нерозчинну клітковину овочі довго перетравлюються. Тому навіть дієтичні броколі, цвітна або білокачанна капуста здатні змусити шлунок працювати всю ніч безперервно. Вам також доведеться терпіти почуття здуття та розпирання.
4. Алкоголь. Алкогольні напої допомагають зняти напругу та заснути. Але при цьому скорочують корисну для мозку фазу швидкого сну. Крім того, спиртне розслаблює м'язи горлянки. М'які структури починають вібрувати сильніше, посилюючи хропіння та ризик повного спадання, що збільшує частоту епізодів апное.
5. Солодощі. Цукор дає організму миттєвий заряд енергії. Тому пара цукерок із чаєм на ніч не мають нічого спільного із солодким сном. Навпаки, ви відчуєте себе бадьоріше і про сон на деякий час можна буде забути.
А ви вживаєте щось із цього перед сном?
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому діти не сплять ночами?
Стать майбутньої дитини можна вирахувати за іменами батьків
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою