1. Високий вміст макро-і мікроелементів відрізняє білокачанну капусту. До її складу входять, зокрема, калій, магній, фосфор, кальцій та залізо. Також продукт багатий на вітаміни - А, В1, В2, В6, C, E, РР, U. Дорослій людині достатньо з'їдати 200 г сирої капусти або 100-150 г квашеної, щоб заповнити добову потребу організму у вітаміні С. Важливо, що аскорбінова кислота зберігається в овочі довгий час, не втрачаючи своїх властивостей.
2. Вітамін U (S-метилметіонін), що міститься в овочі, допомагає нормалізувати рівень кислотності травного соку і загоювати пошкодження слизових оболонок, лікувати гастрит, а також виразки шлунка і 12-палої кишки. Також ця амінокислота має властивості антидепресанту.
3. Вітамін К сприяє правильному обміну речовин та нормальній роботі печінки, загоєнню ран, формуванню кісток та здоров'ю зубів, активізує регенерацію тканин, підвищує згортання крові.
4. Вітаміни групи В необхідні для здоров'я та краси волосся, нігтів та шкіри, регулюють діяльність нервової системи.
5. Солі калію дозволяють боротися з набряками, тому капуста корисна людям, які мають проблеми з нирками. Цей елемент має відхаркувальну дію, що є особливо цінним при застудних захворюваннях.
6. Нейтральний показник кислотно-лужного балансу в капустяному соку робить овоч корисним для тих, у кого знижена кислотність шлункового соку.
7. Холін, що міститься в капусті, нормалізує жирові обмінні процеси в організмі, знижує рівень холестерину в крові, запобігає утворенню жовчного каміння.
А ви любите капусту?