1. Регулярне використання великої кількості антибіотиків і імуномодуляторів може призвести до зниження функцій детоксикації, до ферментопатії, до зниження засвоєння продуктів харчування, що неминуче сприяє набору ваги. Також безпосередньо чи опосередковано впливають на збільшення ваги такі препарати, як оральні контрацептиви, гормональні засоби, стероїди, бета-блокатори при хворобах серця і гіпертонії, антидепресанти і нейролептики.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Їсти і худнути: 6 правил2. Як правило, якщо людина зловживає продуктами, що містять велику кількість солі (особливо якщо приймає таку їжу у вечірні години), то одного разу стрілка ваги може налякати її раптово додавши кілька кілограм.
3. Є категорія людей, у яких зазначається казеїнова непереносимість. Виражатися вона може не тільки в наявності алергічних реакцій, що проявляються при вживанні казеїнових продуктів харчування (кефіру, сиру), але і в схильності до затримки рідини. Спостерігається це в 8-12% населення.
4. Коливання менструального циклу самим безпосереднім чином впливає на коливання ваги. У першу половину циклу маса тіла, як правило, “йде”. На 5-7-й день циклу припадає період ідеальної ваги. А вже після овуляції, з 13-го по 15-й день, вага починає збільшуватися і досягає свого апогею до 26-28-го дня.
5. Наукові дослідження показали: якщо людина протягом тижня щоночі недосипає по 2-3 години, то рівень інсуліну в крові у неї виявляється стабільно вище норми – а рівень цукру, природно, постійно нижче. Це створює умови для розвитку інсулінової резистентності (зниження чутливості тканин до дії інсуліну), а в подальшому може призвести до цукрового діабету II типу.
Якщо засипати після півночі або мати неповноцінний, переривчастий сон на тлі хронічного стресу, то з 23.00 до 02.00 фаза активного розщеплення жиру коротшає.
Нагадуємо, раніше ми писали про те
як схуднути до Нового Року.