Те, що у м'ясі є ліки, знає багато хто, але пропускає повз, немов це його не стосується. Однак, проблема антибіотиків у продуктах на сьогодні постає дуже гостро. Детальніше читайте у "Країні Здоров'я".
Краще купуйте домашнє м'ясо
До цих пір ми тільки здогадувалися про кількість антибіотиків, які використовуються для того, щоб підтримати свиней, велику рогату худобу і птицю здоровими.
Інститут здоров’я тварин розповів про те, що в Америці в 2005 році для годівлі тварин було використано 11.1 мільйона кілограмів антибіотиків. Але Комісія з контролю за ліками і поживними речовинами (далі FDA) раніше це не відслідковувала. Перший раз FDA випустила свої оцінки. Тільки в 2009 році «13.1 мільйона кілограмів протимікробних препаратів були продані або розподілені для використання в годівлі тварин, що йдуть на м’ясо».
«Це дуже багато», пише Мерін МакКенна у своєму блозі. (Вона журналіст, що спеціалізується на інфекційних хворобах, і автор колонки Superbug в Food Safety News.) Ми вважаємо що антибіотики це щось хороше, що допомагає позбутися від хвороб. Але надмірне їх вживання може призвести до зниження опірності, і саме надмірне споживання ми і бачимо в м’ясному виробництві.
М’ясне виробництво якраз вимагає сильних антибіотиків, які дістаються не тільки тваринам. Антибіотики передаються землі, і тим хто на ній працює, не кажучи вже про невідомі наслідки для тих, хто споживає м’ясо.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Що не можна забороняти дітям?
3 грубі помилки, які руйнують авторитет мами в очах дитини
Тушковане куряче філе з гарбузом в сметанному соусі