Краса м'язів
Шведські вчені з Каролінського університету запевняють, що спортивним представницям прекрасної статі, які бажають підкреслити красу м'язів, шпинат також буде дуже корисний. Результати медичного дослідження дозволили визначити, що щоденне вживання шпинату (близько 300 г) м'язова маса починає рости буквально на очах навіть при невеликих фізичних навантаженнях.
Для здоров'я
Представники народної і традиційної медицини активно використовують шпинат в лікуванні. Приміром, існує безліч харчових добавок, заснованих на шпинаті. А водний настій шпинату можна вживати при хворобах дихальних шляхів і горла. Сік шпинату застосовується для лікування шлункових захворювань. Вважається, що він надає сприятливу дію на ясна. Особливо це цінно для здоров'я жінки, адже ймовірність захворювання ясен у представниць прекрасної статі вище, і пов'язана з гормональними перебудовами (менопауза, вагітність і т.д.). Також фахівці заявляють, що шпинат запобігає пухлинні захворювання і недокрів'я. Включати шпинат в раціон харчування рекомендується при лікуванні гіпертонії, туберкульозу, анемії, при перевтомі, цукровому діабеті і захворюваннях нервової системи. Шпинат багатий каротином, аскорбінової кислотою, вітамінами, залізом, білками, фосфором і кальцієм. Однак, як і будь-яка речовина, що володіє цілющими властивостями, воно володіє протипоказаннями. Наприклад, шпинат не рекомендований при сечокам'яній хворобі, подагрі, нефриті, захворюваннях печінки, жовчного міхура і дванадцятипалої кишки.
Овоч на столі
Шпинат на столі зустрічається досить рідко. Він скоріше є привілеєм людей, які вирощують овочі та зелень у себе в городах. Щоб вибрати цей овоч на ринку і не розчаруватися в ньому, слід вибирати сорт шпинату з великими м'ясистими листям, темно-зеленими за кольором, і трохи рожевими корінням. Вибравши відповідний овоч, доводиться студіювати кулінарні книги. І тут то ви переконаєтеся, що зі шпинату можна приготувати безліч страв - салатів, супів, запіканок, оладок ...