Рецепт.
* Очистити вершкове масло від домішок: в емальованому гуртку розігріти масло, але не до кипіння, акуратно зняти піну і обережно злити жовте масло в миску, а залишок з домішками викинути.
* На 1 склянку олії взяти приблизно 2 сірникових коробки натурального домашнього бджолиного воску і стільки ж живиці, тобто смоли кедра, сосни, ялини або ялиці. Живицю, перед приготуванням мазі, слід витримати в морозильній камері, щоб було легше її розкришити.
* У відповідній за обсягом посуді розігрівається масло, засипається живиця і ретельно розмішується нержавіючої виделкою до повного розчинення смоли.
* Потім всипається подрібнений віск і теж помішується до повного розчинення (важливо: масло кипіти не повинно, температура повинна бути приблизно 80 град.) ..
* Посуд зняти з плити і дати отриманій масі охолонути до початку загустіння. У цей час слід додати в неї 1 ч. ложку меду і все гарненько збити.
* Якщо живиця або віск недостатньо чисті, є залишки кори або бджіл, то масу слід процідити ще в гарячому вигляді через 2 шари марлі.
У вас вийде кремоподібна мазь із стійким ароматом хвої, трохи гіркувата на смак. Зберігати в холодильнику або морозилці.
Застосування.
- Зовнішньо: беруть 1 ч. ложку мазі, розігрівають її над вогнем або на водяній бані до рідкого стану і використовують як звичайну мазь.
- Всередину: беруть невеликий шматочок (з лісовий горіх), подрібнюють і проковтують, запиваючи гарячою водою або молоком.
- При простудних захворюваннях змащують Живичний маззю груди, спину, ступні ніг і гарненько загортають.
- При бронхіті, застарілому кашлі розводять 1 ч. ложку мазі в склянці гарячого молока і приймають 3 рази на день.
- При лікуванні суглобів на ніч змащують всі болючі місця маззю, гарненько укутують до ранку.
- При шкірних захворюваннях мазь наноситься на уражені ділянки шкіри і забинтовується.