Вчені з США, що представляють Орегонский державний університет, виявили, що донорська кров, використовувана для переливань, може містити в собі багатий набір сторонніх домішок, включаючи кофеїн і різні медикаменти. Це сталося після того, як дослідниками були перевірені 18 партій очищеної плазми людської крові, яка була куплена у постачальника біомедичних препаратів, а йому, в свою чергу, передана з банку крові в зв'язку із закінченням терміну придатності.
Кров вченим була потрібна для апробації нового методу вивчення взаємодії між рослинними біологічно активними добавками і лікарськими засобами. Працюючи з нею, фахівці виявили, що в крові є багато сторонніх речовин.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Напій для зниження рівня цукру в крові"У 100% зразків сироватки крові, призначеної для переливання, містився кофеїн, в 72% - сліди алпразолама, анксіолітика, призначеного для лікування тривожних розладів і панічних атак. Багато зразків крові (44%) містили декстрометорфан, діюча речовина безрецептурних препаратів від кашлю", - повідомили дослідники.
За словами аспіранта університету Орегона Луінга Чена, кофеїн як домішка досить нешкідливий. Але ліки, які містяться в донорській крові, можуть стати проблемою для пацієнтів, оскільки здатні впливати на метаболізм ферментів і на інші медикаменти, якщо вони використовуються. Все це в підсумку може призводити до різних ускладнень, вважають фахівці.
Вчені закликають донорів крові не приймати ліків і не вживати каву перед її здачею.