Контроль харчових звичок є одним з важливих умов для стабілізації тиску, профілактики його коливань, констатують науковці фахівці. Вони радять звернути увагу на чотири напої, споживання яких сприяє зниженню підвищених показників артеріального тиску.
Гранатовий сік. Проведене в 2013 році дослідження за участю людей, що страждають гіпертонією, показало: щоденне вживання п'яти унцій (150 мл) гранатового соку протягом двох тижнів може забезпечити помітне зниження параметрів кров'яного тиску. Інші експерименти демонстрували аналогічні ефекти, особливо щодо систолічного, "верхнього", тиску.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ефективні препарати від заниженого тискуЧай каркаде. Його споживання може знижувати як систолічний, так і діастолічний артеріальний тиск. Відповідно до огляду п'яти досліджень каркаде може посприяти зниженню систолічного тиску більш ніж на 7 пунктів, діастолічного - більш ніж на 3. Мова йде про вживання 3 порцій по 240 мл на день.
Чайний гриб. Виготовлений з його використанням напій (відомий як комбуча) насичує організм пробіотиками, антиоксидантами, вітамінами. Експерименти свідчать, що комбуча сприяє зниженню концентрації "поганого" холестерину, а також викликає підвищення "хорошого" холестерину в крові. Подібні ефекти запобігають формуванню атеросклеротичних накладень на стінках артерій і зменшують ризик цілого ряду захворювань серцево-судинної системи.
Підсилює ефект напою додавання в нього куркуми - в такому варіанті його п'ють на Окінаві (Японія), регіоні, відомому найвищою тривалістю життя.
Напій з шипшини. Плоди шипшини насичені флавоноїдами - рослинними хімічними речовинами, що допомагають організму позбавлятися від повсякденних токсинів. Це в тому числі дає ефект очищення кровоносних судин. Було встановлено, що щоденне вживання напою, що містить 40 грамів порошку шипшини, протягом шести тижнів веде до зниження систолічного артеріального тиску на майже 4 пункту.