Найбільш простий спосіб - це зробити самомасаж комірцевої зони, шиї, голови, передньої поверхні грудної клітки, живота.
Нормалізація тиску
Використовується погладжування, розминка і розтирання. На голові масаж робіть від потиличного бугра до тім'я, потім продовжите масажувати лоб і скроневу області. Тривалість процедури - не менше 15 хвилин. Непоганий результат дає масаж області надплечій і лопаток. Після процедури слід спокійно полежати протягом 30-40 хвилин.
Знижує тиск тепло-гарячий душ шийно-потиличній області протягом 5-7 хвилин.
Ефективно прикладання до голих ступнях ніг шматка тканини, змоченої в яблучному оцті, на 10-15 хвилин. Зазвичай за цей час тиск значно знижується.
Хорошим способом швидкого зниження тиску є контрастні ножні ванни з різкою зміною води, від гарячої до дуже холодною. Налийте в один таз гарячу воду не менше 50 градусів, а в другій таз - холодну воду не вище 10-12 градусів. Спочатку опустіть ноги в гарячу воду на 2 хвилини, потім у холодну на 30 секунд. Повторюйте процедуру не менше 20 хвилин, закінчивши зануренням в холодну воду.
Також можна знизити тиск без прийому лікарських препаратів, зробивши гарячу ванночку для рук. Налийте в тазик воду температурою не вище 37 градусів. Занурте руки в воду на 2-3 хвилини. У міру остигання води поступово додайте окріп. Доведіть температуру води до 45-47 градусів і потримайте руки протягом 10 хвилин.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Коліки у немовлят: чим допомогти дитині?
7 речей, які категорично не можна забороняти дитині
Булочки по принципу сінабонів з цікавим інгредієнтом