Японські вчені дійшли дивного висновку у тому, що за деяким компонентам крові можна здогадатися про соціальний статус людини. Тобто, наприклад, виявити самотність.
Кров та самотність
Науковці з Токійського університету проаналізували аналізи крові 83 осіб і у тих, хто страждав на виражену соціальну ізоляцію, тобто був дуже самотнім. Були виявлені специфічні компоненти. Йшлося про підвищений рівень довголанцюгового ацилкарнітину, пов'язаного з проблемами із серцем. Крім того, у самотніх людей у крові відзначалися знижені показники білірубіну та аргініну, пов'язані з депресією.
Це дослідження є першим кроком на шляху відкриття біологічного коріння самотності. Людина є твариною соціальною, і їй обов'язково потрібне спілкування для нормального функціонування. Звичайно, деякі люди чудово почуваються на самоті, і цей стан часом потрібний кожному з нас. Але тривала ізоляція від суспільства для переважної більшості з нас є руйнівною.
Численні дослідження показували, що з одиноких людей, особливо у похилому віці, зростає ризик серйозних розладів. Самотня людина недостатньо добре стимулює свій мозок, і старече недоумство у неї може настати раніше. А от спілкування в деяких випадках дозволяє взагалі захиститися від різних видів деменції.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Що не можна забороняти дітям?
3 грубі помилки, які руйнують авторитет мами в очах дитини
Тушковане куряче філе з гарбузом в сметанному соусі