Світло у спальній кімнаті може бути пов'язане з діабетом, підвищеним артеріальним тиском та ожирінням.
Такого висновку дійшли вчені із Північно-Західного університету в США. Люди віком від 63 до 84 років, які сплять при будь-якому світлі, значно частіше страждають на ожиріння, діабет і гіпертонію, порівняно з їхніми ровесниками, які сплять у повній темряві. Це дослідження, яке проводили в реальних умовах, оцінювало освітлення у спальнях у великої кількості добровольців протягом 7 днів. Не має значення, звідки саме надходить світло у спальні – від смартфона, включеного телевізора або від вуличних ліхтарів. На жаль, у сучасному житті безліч джерел штучного освітлення, доступних 24 години на добу.
Люди похилого віку і без того мають підвищений ризик діабету та серцево-судинних захворювань, а дослідників цікавило, чи існують якісь відмінності в частоті виникнення цих хвороб, залежно від впливу світла ночами. Результати дослідження показали, що менше половини з 552 добровольців, які взяли участь у дослідженні, могли розраховувати проспати у темряві хоча б 5 годин на добу. Інші добровольці піддавалися впливу будь-якого світла, навіть у темний час доби, яке зазвичай припадало на середину їхнього сну.
Через природу самого дослідження, його автори не можуть однозначно сказати, чи змушували діабет, гіпертонія та ожиріння учасників дослідження спати з джерелами світла ночами, чи відзначався зворотний зв'язок, і це світло ночами викликало у них ті самі розлади. Зазначимо, що жертви діабету можуть частіше користуватися туалетом уночі, тому вони залишають світло в спальні. Бувають й інші причини, які змушують їх так робити. Наприклад, через оніміння стоп, пов'язане з діабетом, люди не вимикають світло, щоб у темряві не спіткнутися.