Пацієнти лише у 8% випадків після перенесених подібних станів можуть повернутися до звичного повсякденного способу життя та роботи.
До ішемічних атак та інсультів більше схильні вікові пацієнти, проте нерідко вони трапляються у людей віком 30–50 років.
Для профілактики таких станів треба вести здоровий спосіб життя, правильно харчуватися, займатися аеробними вправами (біг, ходьба, велосипед, теніс, плавання), більше гуляти, дотримуватись нормального режиму праці та відпочинку, а також загалом «жити на позитиві». Необхідно також контролювати свій артеріальний тиск, при цьому краще це робити за допомогою грамотних медичних працівників, які допоможуть підібрати відповідну терапію.
Причини розвитку інсульту та ішемічних атак можуть бути вродженими та набутими. До перших належать тромбофілії, васкуліти та захворювання серцево-судинної системи, які в дитячому та підлітковому віці не можна було скоригувати хірургічно.
Як набутий фактор ризику виступає стан, який класифікується як неконтрольований артеріальний тиск гіпертонічної хвороби.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому не можна проколювати вуха дівчаткам до 14 років?
Поради батькам, як навчити дитину захищати себе від булінгу