У жінок в цей період збільшується ризик гормональних порушень. Це нерідко призводить до проблем з щитовидкою, розвитку міом і мастопатії (ця доброякісна пухлина грудей, яка залежить і від гормонів, і від стресів).
Чоловікам же самий час зайнятися профілактикою серцево-судинних проблем, тобто почати стежити за рівнем холестерину і цукру в крові.
Що стосується зовнішності, то поки не варто користуватися комплексами для в'янучої шкіри і взагалі віковими засобами з ефектом ліфтингу (вони зовні підтягують шкіру, але на перспективу послаблюють її пружність). Головну увагу - на харчування та зволоження шкіри.
Головне у віці близько 40 років - це боротьба з агресивними факторами зовнішнього середовища. Потрібно підтримувати водно-сольовий баланс організму, обмін речовин і заряджати організм енергією. Для імунної системи в умовах стресів і великих навантажень і слабкої, і сильній статі потрібні вітаміни:
- А (печінка тріски, палтус, яєчний жовток, рослинне масло, збагачене вітамінами),
- B6 (паростки сої, спаржа, неочищений рис, горох),
- C (болгарський перець, цитрусові, журавлина, квашена капуста, ківі),
- біофлавоноїди (часник, імбир).
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як час прийому їжі впливає на здоров'яЧим заправити мізкиПри хронічній втомі і стресах нерідко падає рівень глюкози в крові (нова модна хвороба 35 - 40-річних жителів мегаполісів - гіпоглікемія). Тоді клітини мозку і нервових закінчень погано забезпечуються енергією. І переключаються в економрежим, що викликає нервозність і слабкість. Привести цукор в норму допоможуть вітаміни групи В у поєднанні з мікроелементом хромом. Добути їх можна з неочищених зерен пшениці, необробленого рису, овочів, багатих на клітковину.
Стреси, погана екологія, нестача руху і свіжого повітря роблять клітини мозку млявими і ледачими. Для освіження пам'яті потрібні вітамін В4, або холін (вівсяна крупа, зелені листові овочі, шпинат, соя, капуста, бобові), а також вітамін В8, або інозит (пивні дріжджі, висівки, кунжутне масло, яловичі нирки, печінку і серце).
Джерело: headinsider.net