Щоб оцінити користь моркви, ознайомимося з її складом. Цей овоч багатий вітамінами групи B, вітамінами C, E, K, а також містить бета-каротин — речовина, яка в людському організмі перетворюється на вітамін А. У ньому містяться мікроелементи залізо, йод, кобальт, мідь, марганець, молібден, фтор, цинк; необхідні для нашого організму макроелементи калій, магній, кальцій, натрій, фосфор.
Морква містить 7% вуглеводів, 1,3% білків, близько 0,1% жирів. Її калорійність всього 39 ккал.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 10 причин з'їсти бананКаротин, що міститься в них, попередник вітаміну А, буде краще засвоюватися, якщо заправляти страви рослинним маслом або сметаною. Жири потрібні для перетворення каротину в вітамін.
Оскільки в моркві міститься комплекс вітамінів, її застосовують для профілактики і лікування гіпо-та авітамінозів. Також вона входить в дієтичне харчування при захворюваннях печінки, нирок, серцево-судинної системи, деяких захворюваннях шлунка.
Прийнято вважати, що в цьому овочі є тільки користь, і шкода моркви здається нереальною. Однак і до її вживання є протипоказання.
Варто обмежити споживання моркви і морквяного соку при загостренні виразки шлунка та дванадцятипалої кишки, при запаленні тонкої кишки, при гастритах з підвищеною кислотністю, при наявності каменів у нирках.
Занадто багато моркви і соку в раціоні — теж шкідливо. Це може привести до пожовтіння шкіри. Жовтувато-помаранчевий відтінок — результат того, що організм не може переробити надлишки каротину в вітамін А, особливо в дитячому віці. Пожовтіння шкірних покривів може стати помітним, наприклад, вже при вживанні п’яти склянок морквяного соку в тиждень.
Нагадуємо, раніше ми писали про те
що робити якщо відчуваєте хворобу.