Одна з найдивовижніших лікувальних властивостей каркаде - те, що він допомагає нормалізувати тиск і гіпертонікам, і гіпотонікам. Як це може бути? Дуже просто: вживання гарячого каркаде викликає зростання артеріального тиску, а якщо випити холодний напій - то ефект буде прямо протилежним.
У квітках гібіскуса міститься досить багато лимонної кислоти. Завдяки цьому, в спеку каркаде (навіть гарячий) чудово освіжає і допомагає боротися з простудними захворюваннями, а також може використовуватися для профілактики захворювання грипом.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Народна медицина проти анеміїЯскраво-червоний колір каркаде надають антоціани - речовини, що володіють Р-вітамінною активністю. Саме завдяки їм настій квіток гібіскуса надає благотворну дію на кровоносні судини, зміцнюючи їх стінки. Він має легку сечогінну і спазмолітичну дію.
Також в квітках гібіскуса містяться флавоноїди, які допомагають очищенню організму, сприяючи виведенню продуктів обміну речовин. При цьому починає краще вироблятися жовч і поліпшується метаболізм в цілому. До речі, саме це робить настій каркаде дуже популярним засобом від похмілля.
Але цим цілющі властивості каркаде не вичерпуються. Він робить благотворний вплив на сечостатеву систему та підшлункову залозу, покращує перистальтику кишечника, перешкоджає утворенню холестеринових бляшок, тонізує. А іноді настій використовують навіть як глистогінний засіб.
Незважаючи на кислуватий смак, чай каркаде не містить щавлевої кислоти, що робить його безпечним для людей з хворобами нирок. В той же час є ряд хвороб, при яких пити цей напій не рекомендується. В першу чергу, це стосується хворих з підвищеною кислотністю і виразкою шлунка, а також людей з сильно зниженим тиском.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: В чому криється користь кефіру