Що таке кавунова чисткаЯкщо після обстеження нирок і консультації з досвідченим лікарем ви зважилися на кавунову дієту, вам, швидше за все, порадять їсти кавуни цілодобово, навіть вночі. Пояснюється це тим, що саме в нічні години відбувається посилене концентрування сечі, а це основний фактор, що сприяє каменеутворення. Проводити дієту рекомендується рівно п'ять днів - саме за цей термін вдається позбутися від шлаків, зайвої води в організмі, небажаних солей.
Кавунова дієта дуже проста. Необхідно їсти протягом доби тільки кавун з розрахунку 1 кг м'якоті на 10 кг власної ваги. При цьому треба дуже уважно стежити за своїм самопочуттям: інколи організм на таке монохарчування реагує негативно.
Дієта може допомогти при багатьох захворюваннях печінки - навіть таких серйозних, як хвороба Боткіна, цироз, хронічний гепатит і жовчно-кам'яна хвороба. Як розвантажувальної їжі м'якоть кавуна рекомендують при атеросклерозі, подагрі, артритах, ожирінні. Вона добре допомагає при недокрів'ї, захворюваннях кровотворних органів, при лікуванні наслідків променевої хвороби. Свіжу м'якоть кавуна приймають натщесерце гіпертоніки і хворі на виразку шлунку. Вона може допомогти при безсонні і занепаді сил. Але попередньо перед початком дієти обов'язково проконсультуйтеся з лікарем!
Втім, слід зазначити, що ефекту ви досягнете лише в тому випадку, якщо будете приймати м'якоть в чималих кількостях - по 1-2 кг два-три рази на день. Робити це необхідно за годину до їди.
А щоб попередити подразнення шлунка і кишечника, потрібно починати прийом з невеликих порцій - по 50-100 г два рази на день також за годину до їди.
ПротипоказанняКавунова дієта хороша якраз мінімумом протипоказань. Але вони все-таки є. Перш за все, це хвороби, пов'язані з порушенням відтоку сечі, - природжені аномалії сечостатевої системи, аденома передміхурової залози, післяопераційні спайкові процеси.
Крім того, дієта, що включає чорний хліб з кавуном, шкідлива для хворих, які страждають шлунково-кишковими захворюваннями, так як це може призвести до загострень виразкової хвороби шлунка і дванадцятипалої кишки. Тому при кавуновій дієті доцільно іноді поєднувати кавун ні з чорним, а з білим хлібом. Чорний окисляє сечу і знижує ефективність такої дієти.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кавунова дієта : "за"і "проти"Не слід захоплюватися кавуновими чистками і при наявності в нирках каменів великих розмірів. Під впливом кавунового соку вони можуть, до кінця не розчинившись, "рушити" з місця. А це загрожує нирковою колькою. У деяких людей, особливо літніх, а також при ряді хронічних захворювань кишечника порівняно грубі харчові волокна кавуна можуть послужити причиною здуття. А хворим на цукровий діабет, навіть якщо їм дуже хочеться скуштувати цукристого дива, дозволяється вживати його у вельми обмеженій кількості - з урахуванням добової норми цукру.