Важкий перебіг кризи середнього віку збільшує ризик старечого слабоумства, як показало дослідження. Його автори з'ясували, що якщо жінки після 50 щасливі і мають високу самооцінку, то до 70 років вони набагато рідше стикаються з деменцією. Позитивно налаштовані жінки перевершували тих, хто відчував стрес в середньому віці, в таких показниках, як швидкість мислення, глибина пам'яті і словниковий запас. За словами дослідників, перебування щасливою і задоволеною власним зовнішнім виглядом спонукає жінку ввести більш правильний спосіб життя, який захищає від деменції.
Наприклад, позитивні люди рідше стикаються з тривожними розладами і стресом, які ушкоджують області мозку, залучені в емоції, мислення і пам'ять. Нормальна самооцінка спонукає до активного соціального життя і широкому колу спілкування, а наука довела, що це зміцнює когнітивні резерви - здатність мозку протистояти віковим змінам. Дослідники з японського Tokyo Metropolitan Institute of Medical Science проаналізували записи по 700 жінкам, народженим в Великобританії незабаром після Другої Світової війни.
У віці 52 років ці жінки проходили через опитування, який оцінював їх загальний рівень щастя. Вони розповідали про роботу, відносинах, метою в житті і самосприйняття. У віці 69 вони проходили через оцінку інтелекту і запасів пам'яті, яка дозволяла діагностувати старече недоумство. З'ясувалося, що жінки з хорошою самооцінкою після 50 згодом на 52% частіше демонстрували найвищі результати тестів на пам'ять і інтелект. Результати дослідження опубліковані Journal of Alzheimer's Disease.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Криза середнього віку: думка психологів