У своєму інтерв'ю шведський психотерапевт Мартін Свенссон розповів, що для багатьох людей панічна атака, що вперше трапилася, закінчується викликом лікарів – постраждалі відчувають себе настільки погано, що це інтерпретується як серцевий напад. Нерідко за таких обставин виникає відчуття близькості смерті.
Загальні ознаки панічної атаки. Зазвичай спостерігають кілька симптомів:
1. Серцебиття. 2. Пітливість. 3.Тремор. 4. Респіраторний дистрес та відчуття ядухи. 5. Дискомфорт чи біль у грудях. 6. Нудота. 7. Запаморочення. 8. Відчуття нереальності того, що відбувається. 9. Страх втратити контроль над ситуацією. 10. Страх смерті.
Чому це відбувається? За словами психотерапевта, якоїсь однієї причини не існує, впливають відразу багато факторів, від генетичних до соціальних. Наприклад, деякі люди мають вроджену тривожність, високу чутливість до потенційно неприємних або небезпечних подій.
Нерідко панічній атаці передує перенесений стрес. Статистично панічну атаку хоча б раз у житті мала кожна десята людина. Дебютувати вона може у будь-якому віці, але найчастіше виникає між 15 та 44 роками.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Поради батькам, як навчити дитину захищати себе від булінгу
7 ознак, що дитина не висипається
Салат з крабовими паличками, сиром і помідорами
Класичний чізкейк з мандаринами: зможе приготувати кожен