Наукові фахівці з Китаю протягом декількох років вивчали вплив зеленого чаю на стан здоров'я людини, - в першу чергу, на стан серцево-судинної системи. Їх висновки опубліковані в European Journal of Preventive Cardiology.
В цілому учасниками дослідницького проекту China-PAR, що стартував в 1998 році, сталі 100 902 чоловік. В середньому за кожним з них спостерігали протягом 7,3 років. В кінцевому підсумку було встановлено, що у людей, які регулярно вживали зелений чай, ймовірність постраждати від інсульту і інших серцево-судинних захворювань був знижена на 20%.
Крім того, любителі зеленого чаю, як виявилося, насправді в цілому живуть довше. Ризик розвитку смертельних захворювань серця у них знижений на 22%, а ризик смерті від всіх причин - на 15% в порівнянні з людьми, які не люблять і не п'ють чай регулярно.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Імбирний чай: кілька смачних рецептів Вчені відзначають, що благотворний вплив зеленого чаю на тривалість життя людини пов'язане з ефектами його біологічно активних компонентів - поліфенолів. Під їх дією знижується кров'яний тиск, скорочується концентрація ліпідів і ліпопротеїнів - жирових субстанцій, які є головними чинниками розвитку хвороб серця і судин.
При цьому, окремо зауважують вчені, при виробництві чорного чаю настільки цінні поліфеноли окислюються і втрачають свої антиоксидантні властивості. Також вони наголошують, що для максимально корисного ефекту чай треба пити постійно, оскільки чайні поліфеноли в організмі людини не зберігаються на довгий час, їх запас постійно потребує поповнення.