Американські дослідники провели експеримент, учасники якого вживали як продукти глибокої переробки (гамбургери, нагетси і т.п.), так і нормальну, нерафіновану їжу. Виявилося, що всього два тижні вживання переробленої їжі достатньо, щоб люди набрали в середньому по кілограму ваги. У фіналі експерименту вчені констатували, що при засвоєнні перероблених продуктів травна система посилає в мозок спотворені сигнали про насичення, і це сприяє безконтрольному переїдання, що веде до повноти і ожиріння.
З вердиктом експерименту західних фахівців згоден лікар-дієтолог і терапевт Микита Харлов. Він зазначив, що здоровий вагу пов'язаний з першу чергу з отриманням достатньої кількості необхідних організму поживних речовин - білка, вітамінів, мінералів, корисних ненасичених жирів, клітковини. У тих випадках, коли в раціоні виявляється багато переробленої їжі, цього не відбувається.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Еволюція призвела до переїдання"У людини, яка вживає рафіновану їжу і не отримує в достатній кількості всіх потрібних йому поживних речовин, виникає відчуття голоду, і мозок вимагає більшої кількості їжі", - пояснив лікар-дієтолог.
За словами Микити Харлова, перш за все тіло набирає зайву вагу через дефіцит по-справжньому цінних і біологічно активних речовин - вітамінів, мінералів і незамінних жирних кислот. Поки організм молодий, він ще ще в стані якось справлятися з ультрапереработанной їжею за рахунок сильних компенсаторних механізмів. Але чим більш зрілим стає вік, більше ускладнень викликає пристрасть до такої їжі, додав експерт.