Зрозуміло, медицина нам намагається допомогти, але допомога ця завжди тимчасова: лікування зазвичай усуває симптоми хвороби, а причина залишається, і через деякий час все починається спочатку. І навіть якщо медикам вдається, за допомогою сучасних ліків і процедур, істотно поліпшити стан пацієнта, це не триває довго: наші люди не звикли берегти себе і виконувати приписи лікарів - позбувшись від проблеми, вони повертаються до колишнього життя, а потім звинувачують медиків, які їх "погано вилікували".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як понизити тиск: 2 бабусині методиПродукти, що знижують тискТим часом, крім ліків, у світі є багато звичайних продуктів харчування: якщо ввести їх вчасно в свій раціон, кров'яний тиск може залишатися нормальним до глибокої старості - медикам це теж відмінно відомо.
Дуже корисними вважаються в цьому відношенні знежирені
молочні продукти: в них багато білка, вітамінів і кальцію, і є також калій - особливо гарні різні види кефіру, йогурти та кисляку - вживати ці продукти потрібно регулярно.
Підтримувати в нормі тиск і рівень цукру допомагає і звичайна
вівсянка: у ній багато селену і харчових волокон - досить ввести в свій щоденний раціон тарілку вівсяної каші з нежирним молоком, або просто на воді, і підвищений тиск поступово знижуватиметься.
Поліненасичені жирні кислоти (ПНЖК) Омега-3 нормалізують згортання крові і покращують її складу, а, отже, оберігають нас від гіпертонії, утворення тромбів і розвитку серцево-судинних захворювань - найбільше цих речовин в жирній морській рибі. Готувати рибу треба на пару, запікати її в духовці або на грилі - так ПНЖК збережуть свої корисні властивості: найбільш багаті ними лососеві, тунець, сардини, оселедець, скумбрія, палтус, макрель, форель, тріска. Досить 400 г риби 2 рази на тиждень, проте буде краще, якщо ми звикнемо частіше заміняти нею жирне м'ясо.