Дієтолог розповіла про те, коли протягом дня фрукти приносять організму користь, а коли їх їсти небезпечно для здоров'я
На світі мало людей, які не люблять їсти свіжі овочі та фрукти. Особливо фрукти - адже вони такі соковиті, солодкі і багаті корисними вітамінами і мінералами! Ну як відмовити собі в задоволенні поласувати яблучком або грушею, читаючи книги або присівши до телевізора.
Однак, виявляється, фрукти не однаково корисні в перебігу дня.
На думку лікаря дієтолога Римми Мойсенко, щоб не нашкодити своєму організму зайвою порцією фруктів, слід чітко знати, в який час доби ми зможемо отримати від них максимум користі.
Крім того, важливо розуміти, що їсти улюблені ягоди або яблука в великих кількостях може бути так само шкідливо, як і їсти випічку кілограмами.
За словами лікаря, в суспільстві склалося кілька неправильних думок щодо користі фруктів. Деякі, бажаючи схуднути, переходять на фруктову дієту, інші втамовують ними голод, треті і зовсім вважають, що чим більше їх з'їси, тим більше користі отримаєш. Все це невірно.
- Фрукти не допомагають скидати зайву вагу, тому не треба замінювати ними повноцінний прийом їжі. Така «дієта» призведе до порушення обміну речовин в організмі - і ліпідного, і вуглеводного, - впевнена Мойсенко. - Можна з'їсти жорсткий фрукт, але не більше одного в день. І бажано до обіду: через годину-півтори після сніданку.
Дієтолог рекомендує їсти фрукти і в якості другого сніданку. До них можна додати якийсь овоч - морква, буряк або капусту. Так організм отримає максимальну користь і з груші, і з морквини: і пектинові речовини, і клітковину в достатній кількості плюс повільне всмоктування вуглеводів, які закладені у фруктах.
А ось ласувати фруктами після обіду і перед сном може бути небезпечно для організму.
- Фрукт може привести до лептинорезистентності, грізного ускладнення, при якому мозок не розуміє, скільки у нього енергії, починає її економити і запасати. Він не розуміє, що людині треба худнути, - пояснює дієтолог.