Доктор медичних наук, лікар-кардіолог, лікар функціональної діагностики Наталія Гаврилова розповіла, яка щоденна доза вживання вина вважається допустимою.
Так, для жінок вона становить до одного келиха (150 мл) вина на день, а для чоловіків – до двох келихів. За словами Гаврилової, серед різних алкогольних напоїв червоне вино найменш небезпечне для здоров'я через його унікальний набір саме безалкогольних компонентів.
Так, червоне вино багате поліфенолами, які мають антиоксидантну, протизапальну та антиагрегантну дію. Проте лікарка рекомендувала вживати безалкогольне червоне вино, бо саме воно знижує рівень артеріального тиску.
При цьому кардіолог навела статистику Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), за якою за останні три роки споживання алкоголю у світі в середньому зросло на 50%, а щороку від зловживання алкоголем помирає понад 3 млн осіб.
Зловживання алкоголем є провідним у світі фактором ризику смерті серед чоловіків віком від 15 до 59 років, будучи причиною травм та серцево-судинних ускладнень.
Регулярне вживання алкоголю дозозалежно збільшує артеріальний тиск (АТ). Крім того, надмірне вживання алкоголю як разове, так і постійне може стимулювати виникнення аритмій і навіть стати причиною раптової серцевої смерті.
"Тривале вживання алкоголю збільшує ризики виникнення багатьох злоякісних новоутворень, особливо раку шлунково-кишкового тракту та печінки, а у жінок вживання навіть низьких доз алкоголю пов'язане з підвищеним ризиком розвитку раку грудей", - підкреслила Гаврилова.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Комплекси, які вирощують батьки в дітях
Якщо дитина падає в істерику і не хоче йти додому з прогулянки