Супи, які не повинні входити у раціон людей похилого віку.
Шкідливі супи в похилому віці
Наваристі. Супи, приготовані на основі наваристого бульйону, вважаються небезпечними для людей з підвищеним рівнем холестерину – ця проблема зазвичай широко поширена в літньому віці. Наваристі супи небезпечні для літніх людей, оскільки підвищують ризики інсультів та інфарктів.
Наваристі бульйони, особливо з яловичини, можуть спровокувати підвищення холестерину, накопичення атеросклеротичних бляшок.
Із субпродуктами. Субпродукти містять дуже багато холестерину – більше ніж м'ясо, навіть жирне.
Гороховий та квасоляний. Такі супи після 60 років засвоюються організмом важко, у багатьох випадках травлення вже не справляється з цими складними вуглеводами.
Грибні. Перетравлення грибів також є надто важким завданням для травної системи людей похилого віку. Грибні супи часто викликають різні запальні реакції або загострення певних процесів у шлунково-кишковому тракті.
Молочні. Засвоєння молока погіршується з віком, оскільки у організмі знижується вироблення ферменту (лактази), який буде необхідний цього. Як результат, виникають здуття, біль у животі, бродіння, гази.
Рисові. Білий рис має високий глікемічний індекс – після його вживання різко зростає рівень цукру в крові.
Солянка. У цьому супі дуже багато інгредієнтів, засвоєння яких потребує здорового травлення. Для літнього організму це занадто велике навантаження.
Гострі. Такі супи можуть стимулювати загострення «сплячих» хвороб ШКТ, які часто присутні у людей віком від 60 років.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
4 навички, які потрібно засвоїти школярам
Вправа, яка допоможе дізнатись емоційний стан дитини
Тонкі шведські млинці панкакор з брусничним соусом