Автори проекту - вчені з Університету Кертина і Австралійського національного університету - вивчали вплив на здоров'я такого типу харчування, в якому поєднуються червоне м'ясо (яловичина, баранина, свинина) і принципи середземноморської дієти. Зокрема, дослідників цікавив вплив такого раціону на центральну нервову систему, в якій вже почалися процеси, що передують розсіяному склерозу.
Інтерес вчених саме до особливостей харчування в їх зв'язку з ризиком розвитку розсіяного склерозу не випадковий. Провідний автор дослідження, доктор Люсінда Блек, зазначила: науці добре відомо, що неправильне харчування вносить істотний внесок в появу розсіяного склерозу, і важливо було встановити, чи може раціон давати зворотний ефект, захищаючи від розвитку цієї хвороби.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Солодкі напої не варто вживати пацієнтам з розсіяним склерозомРозсіяний склероз є аутоімунним захворюванням, при якому відбувається поступове руйнування мієлінової оболонки нервових волокон головного і спинного мозку. Ефективних методів лікування хвороби на сьогодні не існує. Але, судячи з представлених результатів, вживання 65 грамів червоного м'яса в день в поєднанні із загальним раціоном за подобою середземноморської дієти дозволяє загальмувати втрату мієліну в ЦНС. Вчені відзначають, що такий ефект забезпечується за рахунок комплексу білків, заліза, калію, вітаміну D і вітамінів групи В в червоному м'ясі і тих нутрієнтів, які отримує організм людини в умовах середземноморського раціону.
Вже відомо, що середземноморська дієта може допомогти знизити ризик серцево-судинних захворювань, діабету, раку, хвороби Альцгеймера і деменції, а також поліпшити загальну тривалість життя. Тепер є неспростовні докази того, що середземноморська дієта також знижує ризик розвитку розсіяного склерозу