Кетогенная дієта, що передбачає 99% добових калорій від жирів і білків, в короткостроковій перспективі може забезпечити переваги для здоров'я. Однак вже через тиждень в організмі виникає негативний ефект.
Ефект від кетогенної дієти
Дослідники встановили, що в короткостроковій перспективі кетогенна дієта може бути корисною для здоров'я, але вже через тиждень у лабораторних мишей спостерігалися негативні явища. Опублікована журналом Nature Metabolism робота показала, що цей раціон впродовж обмеженого періоду часу здатний зміцнити самопочуття за рахунок зменшення ризику діабету і запальних процесів. Кетогенна дієта дуже популярна серед зірок, включаючи Гвінет Пелтроу і Кім Кардашян. Тепер її вважають ідеальним режимом для схуднення. Ця дієта змушує організм спалювати жир.
Оскільки в цьому раціоні знижений рівень вуглеводів, то організм збиває показники цукру в крові, і тіло переходить в режим голодування. Воно спалює жири замість вуглеводів. При цьому процесі активуються хімічні речовини під назвою кетони, які є альтернативним джерелом палива для тіла. При спалюванні кетонів активно розвиваються захисні тканини гамма-дельта Т-клітини. Саме це знижує ризик діабету і запальних процесів, зміцнюючи метаболізм, як встановили вчені з Єльського університету.
Приблизно протягом тижня у мишей спостерігалося зменшення рівня цукру в крові і запалень. Коли вони довго перебували в даному режимі обмеженого харчування, то зберігання жиру відбувалося одночасно з його розщепленням. І вже через 7 днів миші споживали більше жирів, ніж могли спалити, через що у них виростав ризик ожиріння і діабету. Тварини втрачали захисні гамма-дельта Т-клітини. Для підтвердження цього ефекту в відношенні людей потрібні значні дослідження.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
7 ознак, що дитина не висипається
Що не можна забороняти дітям?
Салат з крабовими паличками, сиром і помідорами
Класичний чізкейк з мандаринами: зможе приготувати кожен