У недавньому дослідженні, опублікованому в журналі Translational Psychiatry, вчені з США та Великобританії вирішили з'ясувати, чи є ожиріння причинного розвитку депресії. Вони також розглянули можливі молекулярні шляхи, які пов'язують два розлади.
Було виявлено, що ожиріння призводить до депресії коли сигнальний шлях, званий сигнальним шляхом cAMP / PKA, порушується, і це порушення виникає в результаті припливу насичених жирних кислот в мозок. Ця притока викликаний "жирної" дієтою. Вчені з'ясували, що втрата PDE4A, ферменту, який впливає на розвиток ожиріння, може запобігти як генетично обумовлене, так і викликане дієтою депресивний поведінку у мишей.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Депресія може виникати у дитячому віціВикористовуючи ліпідомні і транскриптомні методи, вчені успішно визначили механізм, що зв'язує дієту з високим вмістом жирів (HFD) зі змінами у функції гіпоталамуса, які призводять до депресії.
Вони виявили, що HFD вибірково індукує накопичення пальмітинової кислоти, найбільш поширеною насиченою жирної кислоти, виявленої в живих організмах. Дієта придушувала сигнальний шлях cAMP / PKA. У мишей з порушеною передачею сигналів cAMP / PKA через приплив жирних кислот розвивалася депресія.
На підставі цих результатів дослідники прийшли до висновку, що споживання насичених жирів порушує функції гіпоталамуса, пригнічуючи передачу сигналів cAMP / PKA.
Вони вважають, що збільшення передачі сигналів цАМФ є потенційною терапевтичної мішенню для лікування депресії.