Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Хвороби








Токсикоманії і наркоманії

Категорія: 

Токсикоманії і наркоманії - хворобливий потяг до приймання певних речовин з метою досягнення стану ейфорії або отримання штучного збудження, внаслідок чого розвивається своєрідна деградація особистості, нерідко настає передчасна смерть. Підлітки здебільшого вживають токсикоманічні речовини (вдихають пари бензину, ацетону, органічних розчинників, клеїв; приймають снотворні препарати і транквілізатори). Старші підлітки і юнаки переходять до приймання наркотиків (препарати маку, конопель; ефедрин, солутан, барбітурати, кокаїн, протипаркінсонічні засоби).
Хронічна інтоксикація зазначеними речовинами проявляється синдромами зміненої реактивності, психічної і фізичної залежності, а також своєрідним симптомокомплексом наслідків і ускладнень зловживання токсикоманічними та наркотичними сполуками.

Синдром зміненої реактивності


Синдром зміненої реактивності складається із змін форми вживання токсикоманічної чи наркотичної речовини, толерантності, а також форми сп'яніння і втрати захисних реакцій. Синдром психічної залежності включає в себе нав'язливий (обсесивний) потяг до приймання звичної токсичної речовини, а також потребу досягти психічного комфорту в стані інтоксикації. Синдром фізичної залежності складається з комплексу примусового (компульсивного) потягу до інтоксикації звичним наркотиком і абстинентного синдрому. Наслідки хронічної інтоксикації токсикоманічними і наркотичними речовинами характеризуються прогресуючим порушенням соматоневрологічної сфери та різноманітними проявами морально-етичної й інтелектуальної деградації.

Запідозрити можливу пристрасть до приймання токсикоманічних і наркоманічних речовин у підлітковому і юнацькому віці можна за низкою ознак:
1) втрата інтересу до навчання і часті пропуски занять без поважних причин;
2) немотивоване зниження успішності;
3) ухилення від суспільно корисної праці;
4) втрата приязних стосунків з друзями, які негативно ставляться до вживання наркотичних і токсикоманічних речовин;
5) контакти з особами асоціальної поведінки;
6) різка зміна спектра інтересів, спонукань до діяльності та звичного стилю поведінки;
7) поява в характері негативних рис, зокрема брехливості, цинізму, егоїзму;
8) уникання побутових обов'язків;
9) пізні повернення додому;
10) підвищений інтерес до відвідування розважальних закладів, зловживання стимулюючими напоями, паління;
11) намагання будь-шо здобути кошти для задоволення невідомих батькам потреб;
12) затримування правоохоронними органами у зв'язку з асоціальною поведінкою;
13) приймання з приводу різноманітних «недуг» якихось непевних ліків, джерело отримання яких невідоме близьким; 14) зміни емоційного та життєвого тонусу: зранку - пригніченість, апатія чи дисфорія, а після повернення додому - ейфорія, жвавість, балакучість.

Діагностує стан наркоманічного або токсикоманічного сп'яніння лікар-нарколог при визначенні наявності відповідних речовин у крові або сечі. Діагностувати приймання опіатів при II стадії опіатної наркоманії можна за допомогою викликання штучного абстинентного синдрому після введення налорфіну (антагоністу опіатів).

Лікування хворих проводять у спеціалізованому стаціонарі.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus