Нове дослідження виявляє фізичні характеристики кращих марафонців і може допомогти іншим поліпшити свої виступи.
Марафонський біг
Елітних бігунів на довгі дистанції чоловічої статі попросили пробігти на бігових доріжках з різними швидкостями, а також на вулиці зі швидкістю 21 км / год, що можна порівняти із завершенням марафону за дві години.
Поки марафонці бігали, дослідники вимірювали частоту серцевих скорочень, споживання кисню і рівень молочної кислоти в крові, щоб визначити ефективність використання кисню під час вправ. У дослідженні також оцінювалася сила бігу, довжина кроку і склад тіла.
Тільки сім з 16 учасників досягли стійкого стану VO2 (стабільного споживання кисню) при бігу в двогодинному марафонському темпі. За словами дослідників, це підкреслює, наскільки складно подолати марафон менш ніж за дві години.
В цілому, атлети підтримували VO2 в 67 мілілітрів на кілограм ваги тіла в хвилину (мл / кг / хв) при швидкості трохи більше 20 км / год, що приблизно в два рази більше, ніж середня людина може досягти при максимальному навантаженні. Дослідження було представлено в Journal of Applied Physiology.
"Ці спортсмени мають ідеальним поєднанням фізіологічних характеристик для марафону: у них дуже високий VO2, вони дуже ефективні при бігу на субмаксимальних швидкостях, і можуть бігати з високою часткою свого VO2 без накопичення молочної кислоти в крові", - зазначає автор дослідження Ендрю Джонс з Університету Ексетера.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Як покращити здоров'я дітей від народження та до 4 років?
Чому мамам хлопчиків дуже пощастило?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою