Фізичні вправи, найімовірніше, нездатні згладити шкоду від тривалого сидіння.
Фізичні вправи та сидячий спосіб життя
Про це The Conversation розповів Деніел Бейлі, старший викладач кафедри спортивної медицини та здоров'я університету Брунеля (Велика Британія). Бейлі розповів, що технічний прогрес останніх десятиліть позбавив людей необхідності рухатися. Така масштабна зміна у способі життя не могла негативно не позначитися на стані здоров'я людей у всьому світі, оскільки людське тіло створено для руху.
Відомо, що сидячий спосіб життя збільшує ризик виникнення серцево-судинних захворювань, раку, ожиріння, діабету та інших проблем зі здоров'ям. Про це свідчать результати дослідження вчених Каліфорнійського університету за участю 5856 жінок. Протягом семи днів випробувані у віці від 63 до 99 років носили спеціальні пристрої на стегнах для відстеження фізичної активності.
Подальший аналіз даних показав, що у учасниць, які сиділи понад 11 годин на день, ризик смерті був на 57% вищим, ніж у тих, хто сидів менше дев'яти з половиною годин на день.
При цьому фізичні вправи можуть бути нездатні компенсувати шкоду, що завдається сидінням. Бейлі розповів, що ще одне дослідження, проведене фахівцями з університету Бедфордшира, показало, що фізичні навантаження не знижують ризику діабету другого типу, хвороб серця, інсульту, який зростає при занадто довгому сидінні. Бейлі уточнив, що під занадто довгим мається на увазі сидіння протягом 11 годин і щодня.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Дитина ходить на пальчиках: що робити?
Психолог розповів, як боротися з дитячими страхами
Іспанський алкогольний глінтвейн на червоному сухому вині
Глінтвейн на червоному сухому вині з яблучним соком