В 100 г білокачанної капусти міститься всього 28 ккал! Зате в ній є неабияка кількість вітамінів, мікроелементів, фітонцидів і ферментів. Для тих, хто прагне нормалізувати масу тіла, важливо, що капуста – джерело клітковини – грубих рослинних волокон, які, як віником, очищають стінки кишечника від накопиченої «нечисті». Незаперечна перевага – високий вміст калію (185 мг в 100 г).
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Корисні рекомендації про схуднення без спортуПохвальне слово слід сказати про квашену капусту. У ній є аскорбінова кислота – потужний антиоксидант – і молочна кислота, яка сприяє розщепленню та кращому засвоєнню білків, запускає ферментні процеси, створює умови для розвитку корисної мікрофлори кишечника, тим самим підвищуючи наш імунітет. Якщо капусту заквашують цілими качанами або половинками, то в ній зберігається в 2 рази більше вітамінів, ніж в шинкованій.
Однак чим щільніше і красивіше стає капустяний качан, тим більше в ньому накопичується сірки – елементу, який у поєднанні з клітковиною викликає метеоризм і утрудняє перетравлювання їжі, що може привести до запору. Тому не будемо обмежувати свою дієту тільки білокачанною капустою, а різноманітимо меню іншими представниками сімейства хрестоцвітних, у яких клітковина поніжніше. На першому місці – брокколі і брюссельська капуста. Незважаючи на свій «салатний» вид, пекінська капуста не поступається родичам за вмістом білка, а вітаміну С в ній в 2 рази більше, ніж в білокачанній.
На капустяній дієті не можна «сидіти» більше 5-7 днів. Інакше організм почне переробляти білки, і тоді зменшаться не жирова, а м’язова маса. Така дієта не рекомендується діабетикам, хворим з порушеннями функції нирок і при сильному ступені ожиріння.