Корисні мюсліГоворячи про мюслі, ми асоціюємо їх лише з користю для здоров'я. І, правда, переваг у цього продукту достатньо.
Цей комплексний продукт багатий вітамінами, мінералами, амінокислотами та іншими корисними речовинами, які насправді здатні зранку зарядити людину енергією і бадьорістю.
Великим плюсом є і те, що злаки, які складають мюслі, як правило, цілісні і немелені, а тому зберігається вся їх поживна цінність. Мюслі багаті вмістом вітамінів групи В і вітаміном Е, залізом, магнієм і кальцієм.
При приготуванні злакових пластівців утворюється слизова суміш, корисна для роботи шлунково-кишкового тракту.
Мюслі ідеально підходять для людей із зайвою вагою і тих, хто намагаються схуднути, так як містять харчові волокна, які довго перетравлюються, чим притупляється відчуття голоду. Разом з тим клітковина налагоджує роботу кишечника, сприяє виведенню холестерину і шлаків, перешкоджає засвоєнню жирів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Канадська дієта: ситний спосіб худнутиШкідливі мюсліЯк би дивно не звучало це словосполучення, але сьогодні на продуктових прилавках можна знайти й такі мюслі. Мюслі корисні лише тоді, коли до їх складу входять збалансовані і натуральні компоненти. Щоб залучити покупця, сучасні виробники йдуть на «прикрашання» мюслі такими висококалорійними добавками як шоколад, кокосова стружка, мед, сушені екзотичні фрукти. Справа в тому, що регулярне вживання цих інгредієнтів не можна назвати дієтичним харчування і з часом воно неодмінно позначитися на об'ємі талії небажаними сантиметрами. Бажаними є лише мюслі без будь-яких підсолоджувачів, крім сухофруктів.
Сушені екзотичні фрукти, що входять до складу мюслі, можуть бути оброблені консервантами на основі сірки, що зовсім некорисно, особливо для тих, хто страждає алергією або захворюванням нирок і шлунка. Особливо підозрілі фрукти з яскравим забарвленням.
Істотним недоліком мюслі є практично повна відсутність в них аскорбінової кислоти, але ж без вітаміну С неможливо здоров'я організму. А тому щоденний раціон повинен включати продукти, багаті вітаміном С.