Основні принципи постаПіст - це спосіб харчування, з якого виключаються деякі групи і види харчових продуктів. У цьому і криється його головна відмінність від дієти, яка зазвичай, навпаки, дає рекомендований список продуктів. Під час посту можна їсти все, крім того, що є в списку, і в необмежених кількостях, в дієті ж можна їсти нічого, крім зазначеного, і при цьому не можна перевищувати норм.
На цьому семантична різниця цих понять закінчується. Піст, як і дієта, може бути безмежно жорстким, а може - і досить вільним. Однак, збираючись слідувати традиціям посту, хоч м'якого, хоч жорсткого, необхідно враховувати потреби свого організму. Чи зможе він витримати це випробування - тобі не може бути відомо, тому краще порадитися з лікарем-дієтологом і спробувати для початку короткочасний і не надто гнітючий пост.
Види постуЛегкий піст. Дозволені практично всі продукти, крім вершкового масла, свинини, яловичини, баранини. Як ти бачиш, дотримуватися такого посту вкрай легко: замінивши вершкове масло рослинним, а тваринне м'ясо - птахом або рибою, можна жити і харчуватися без особливої втрати комфорту.
Середній піст. Крім м'яса і вершкового масла заборонена птиця, риба, молочні продукти (крім сироватки і знежиреного кефіру), картопля, солодке (цукерки, шоколад, печиво), білий хліб, яйця і солодкі фрукти. Ця версія поста значно важче дається людям, що не мали попереднього досвіду сидіння на дієті. По суті, під час цього посту треба харчуватися кашами, овочевим бульйоном і рагу. Мінімально необхідний відсоток жиру можна почерпнути з рослинної олії, завдяки чому на такому пості можна просидіти досить тривалий час без шкоди для організму.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сироїдіння: чи варто так харчуватись під час ПостуЖорсткий піст. Ти коли-небудь чула фразу "на хлібі і воді"? Вона була сказана про жорсткий пост. Віддаватися такому режиму харчування протягом тривалого часу досить небезпечно, тому що по суті він є найбільш жорсткою монодієтою з існуючих. Жири і білки відсутні повністю, що протипоказано людям, що страждають м'язовою дистрофією і захворюваннями серцево-судинної системи. Попередня консультація з лікарем - обов'язкова, максимальний термін безпечного для життя підтримки посту - два тижні.