Малинове варення."Дійсно, мабуть, з усіх варень найбільш корисне і цінне - з малини, в ньому містяться речовини, аналогічні ацетилсаліцилової кислоти, - говорить Наталя Артем'єва, лікар-ендокринолог. - Та мушу зауважити, що будь-яке варення - це, швидше, задоволення, ніж користь. При тепловій обробці вітамін С руйнується майже на 80%. Найбільш щадний варіант - так звані "п'ятихвилинки". При такому способі обробки аскорбінова кислота руйнується менше ".
Хороший спосіб зберегти варення максимум користі - варити його в кілька прийомів: 5-7 хвилин тримати на вогні після закипання, потім вимикати і залишати на кілька годин.
Ще одна дуже важлива гідність малини - велика кількість елагової кислоти, що запобігає ділення ракових клітин. Вона також нейтралізує негативний вплив на організм смажених і копчених продуктів. У варенні з малини ця кислота теж зберігається.
Містяться в малиновому варенні і речовини, за властивостями схожі з аспірином - препаратом, який не тільки збиває температуру при застуді, але і розріджує кров. Це особливо корисно при підвищеної згортання крові - для зниження ризику інсульту.
Калинове варенняДруге місце займає менш поширене калинове варення. Мінус калинового варення полягає в кісточках, які не всі люблять. Втім, це не біда. Якщо Ви не любите кісточки, то просто протріть калину через сито і зваріть джем. Це звичайно більш трудомістке заняття, ніж варити звичайне варення, та корисні властивості калини того варті. Калина, так само як і малина, дуже хороша при простудних захворюваннях. Вона добре поєднується з медом, а тому при появі перших ознак простудного захворювання рекомендується випити чай з калиною і медом. До речі, калина також дуже корисна для шкіри. Вона допомагає знімати запалення. Зверніть на неї увагу, якщо Ваша шкіра збуджена, наприклад, від вугрової висипки.
Червона і чорна смородина, яблука і обліпихаНайбільше вітамінів після кипіння залишається в червоній та чорній смородині, в яблуках і обліписі.
Горобинове варенняЯгоди горобини за змістом каротину обійшли моркву! А вітаміну С в них навіть більше, ніж у яблуках. Фосфору в горобині стільки, що вона може скласти конкуренцію дорогим сортам риби. Бактерицидні властивості горобини також давно відомі - в червоних ягодах багато сорбінової кислоти і дубильних речовин.
Чорничне варенняЗагальновідомий факт: чорниця дуже корисна для наших очей. З медичної точки зору ягода ще не до кінця досліджена. Але проти фактів не попреш - чорниця особливо корисна людям, які за родом діяльності часто напружують зір. В Англії під час Другої світової війни чорничне варення давали льотчикам перед нічними польотами.
Вишневе варенняВарення з вишні - найбільш низькокалорійне. А корисних властивостей в ньому дуже багато. Ягоди вишні підвищують рівень гемоглобіну, насичуючи кров залізом, міддю і кобальтом. Речовини, що містяться в вишні, сприяють зниженню рівня холестерину і цукру в крові. Добре визріла вишня, ввібрала в себе енергію сонця, - комора вітаміну В9, фолієвої кислоти, необхідної для імунної та кровоносної систем.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Секрети приготування варення з черешніІнші варенняБрусниця - рекомендується при туберкульозі легенів.
Айва - рекомендується при захворюваннях серцево-судинної системи і щитовидної залози.
Кизил - лікує простудні захворювання, розлади шлунка, сечокам'яну хворобу.
Горіх - покращує роботу серця, нормалізує кровообіг, рекомендується при захворюваннях щитовидної залози. Застосовується для профілактики атеросклерозу.
Глід - рекомендується при отруєннях і розладах шлунка.
Журавлина - завдяки високому вмісту таніну сорбує хвороботворні бактерії в організмі і виводить їх назовні.
Барбарис - полівітамінний, жарознижуючий і протизапальний засіб.
Обліпиха - природний біостимулятор, поліпшує травлення, зменшує дистрофію печінки при гепатиті, знижує рівень холестерину.