Не варто керуватися девізом: "Краще череву лопнути, ніж добру пропадати", потрібно лише навчитися правильно зберігати продукти. І без грамотної упаковки тут не обійтися.
Пакети та плівкиПоліетиленовий пакет - непогана тара для більшості продуктів. Однак пакет пакету рознь. Поліетиленові мішки, в які пакують непродовольчі товари, для зберігання їжі не призначені. Тому краще залишити їжу в тому пакеті, в якому ви принесли її з магазину. Там всі упаковки призначені для харчових продуктів. Непогана альтернатива пакету - харчова плівка. Правда, після того як ви один раз розгорнули загорнутий у плівку шматок, її доведеться викинути і відмотати новий шматок целофану.
Що зберігати: овочі, фрукти, сир, копченості, м'ясо, рибу.
Не підходить для: зберігання ковбаси, вершкового масла та інших жирних продуктів. У целофановій упаковці вони швидко стають слизькими і покриваються неприємним білим нальотом.
ФольгаНе дає просочуватися стороннім запахам, не вбирає жир і не пропускає вологу. Продукти в ній проживуть довше, ніж в пакеті чи плівці.
Що зберігати: у фользі чудово зберігаються готова їжа, жирні страви.
Не підходить для: гарячих страв, не варто їх в неї загортати. Від нагрівання фольга стає крихкою, легко рветься, і продукти можуть завітритися.
ПапірУ пергаментному папері продукти "дихають", а це вбереже їх від появи неприємного запаху та зайвої вологості, властивих ковбасі або грудинці, які "задихнулись".
Що зберігати: кондитерські вироби, ковбасу, копченості, сир, сир, масло.
Не підходить для: овочів, фруктів, зелені, риби.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як поєднувати продукти між собою з користю: поради дієтологівКонтейнериМабуть, одна з найбільш цивілізованих упаковок. Квадратні пластикові лоточки з кришкою - дуже практичний спосіб зберегти продукти. Але, вибираючи контейнер, потрібно бути уважним. Природно, обраний вами лоток повинен призначатися для харчових продуктів. Про це вам повідомить значок у вигляді келиха і вилки, нанесений на контейнер. Однак це далеко не все.
Поцікавтеся, для яких продуктів, гарячих або холодних, призначений цей лоток. Справа в тому, що деякі види пластику, цілком безпечні при кімнатній температурі, при нагріванні можуть виділяти токсичні речовини. Самими "стійкими" вважаються контейнери, зроблені з поліпропілену. Вони легко витримують навіть самі високі температури, так що ви можете розігрівати продукти в мікрохвильовій печі, не виймаючи їх з контейнера.
Що зберігати: все що завгодно. У пластикових контейнерах можна навіть заморожувати продукти. Шукайте відповідне маркування і сміливо ставте контейнер в морозильну камеру.
Вакумна упаковкаКисень - "головний ворог" свіжих продуктів. На повітрі вони окислюються, та й більшість бактерій не можуть жити в безповітряному просторі. Тому після видалення повітря з упаковки їжа залишиться свіжою, якщо не назавжди, то надовго. Вакуумні контейнери роблять зі скла або пластику. Ви ставите їду в упаковку і за допомогою спеціального насоса викачують повітря.
Що зберігати: нарізку, готові страви, свіже м'ясо і рибу, ковбасу, напівфабрикати, сир.
Не підходить для: овочів, фруктів і зелені.